Przejdź do treści

Niesłuszne więzienie? Nie z Bogiem!

Nie oglądam telewizji, zwłaszcza tej informacyjnej, serwisowo-porankowo-śniadaniowej, ani tej publicystycznej. Musiałbym być jednak głuchy i ślepy, żeby nie dostrzegać sytuacji, którą żyje prawie cała Polska. Mowa o niesłusznie kiedyś skazanym na więzienie młodym mężczyźnie, który po wielu latach wychodzi na wolność. I nie zamierzam w tym poście poruszać politycznych tematów, ani nawet nie zamierzam nikogo oceniać, komentować sytuacji. Mam tylko jedną potrzebę na powiedzenie czegoś „wszem i wobec”. 

Swoją drogą, niebywałe jest to, że taka sytuacja ma w ogóle miejsce… Dla mnie staje się ona okazją do zobaczenia, jak bardzo człowiek różni się od Boga i jak bardzo inne są Jego drogi i Jego myśli od tych naszych, ludzkich. Jego osądy górują nad naszymi, Jego oko i serce widzi więcej, a obok sprawiedliwości, która powinna wzbudzać w nas respekt, mieszka w Nim jeszcze, a może przede wszystkim, miłość, która potrafi zapomnieć i wymazać nawet największe przewinienia i winy. Człowiek? Obserwuje, dowodzi, podejmuje decyzje, skazuje. Nie ma pewności 100-procentowej, ponieważ jest tylko człowiekiem. Patrzy na ręce, na dowody, jest uległy wobec tego, co ziemskie. Bóg? Widzi więcej, ba!, widzi wszystko, każde nasze poruszenie. I choćbyśmy grzeszyli w całkowitym zamknięciu, On dalej jest bliżej nas, niż my sami siebie.

Bóg to Ojciec. Widzi, dostrzega, obserwuje. Daje wolność. „Rób co chcesz.” – mówi. „Ale pamiętaj, że życie mam tylko Ja.” Nasz Pan nigdy nie pomyli się w osądzie naszego serca. Nie zrobi nam krzywdy, nie będzie groził palcem, a jeśli nas ukarze, to tylko na nasze własne życzenie. Jeśli my nie będziemy chcieli przebaczenia i łaski – On nie będzie natrętny.

Ale tym różni się od człowieka, że zanim wyciągnie konsekwencje to wspomni na swoją bezgraniczną miłość, która nie ma ani końca, ani nie zna żadnych granic. Nawet krzyż nie stał się dla Niego przeszkodą.

Mamy ogromne szczęście, że o naszym wiecznym byciu decyduje Ktoś, kogo nie da się zmanipulować, który jest bezstronny i który przede wszystkim JEST najlepszym Tatą.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *